Përfundon takimi i parë mes Biden e Putin

16:40 | 16 Qershor 2021

Takimi i parë i samitit ndërmjet presidentit amerikan Jode Biden dhe atij rus Vladimir Putin ka  përfunduar, thotë zyrtari i Shtëpisë së Bardhë

Takimi i parë, dhe më i shkurtër midis presidentit Joe Biden dhe Vladimir Putin përfundoi rreth një (1) orë më parë, që do të thotë se ata kaluan më shumë se një orë e gjysmë së bashku, transmeton arbresh.info

Seanca e parë filloi në 13:44 (ora lokale) , deri në 3:17 pasdite,  gjithsej 93 minuta. Takimi i parë ishte në orar për 1 orë e 20 minuta, kështu që kaloi pak më shumë se orari.

Ndërsa takimi i tjetër i radhë është duke u zhvilluar, tha një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë./reuters/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara