Paris : Emigranti ”Spiderman” shpëton fëmijën që po binte nga ballkoni!

08:19 | 28 Maj 2018

Një emigrant malian është shpallur hero pasi ai ka  hipur në pjesën e përparme të një ndërtese në Paris për të shpëtuar një fëmijë që ishte varur nga ballkoni i katit të katërt.

Videoja e shpëtimit spektakolar të Mamoudou Gassamas u bë virale në rrjetet sociale.

Në më pak se një minutë ai tërhiqet nga ballkoni në ballkon dhe kap katërvjeçarin. Në ndihmë i doli edhe fqinji nga ballkoni tjetër, shkruan BBC, transmeton Periskopi.
Presidenti Emmanuel Macron e ka ftuar Gassaman në Pallatin Elysee të hënën për ta falënderuar personalisht.

Kryebashkiaku i Parisit Anne Hidalgo gjithashtu vlerësoi heroizmin e 22-vjeçarit dhe tha se e kishte thirrur që ta falënderonte.

Quel courage .. bravo à ce jeune du 18eme pour cet acte héroïque ??

Gepostet von Habib Bibou am Samstag, 26. Mai 2018

 

Shpërndaje në rrjete sociale