Pamje të ndërtesave të dëmtuara në Donetsk të Ukrainës

10:26 | 3 Dhjetor 2022

Pas granatimeve në Donetsk të Ukrainës, janë shkatërruar disa ndërtesa dhe vendi është kthyer na një kaos të vërtetë.

Punëtorët kanë hequr pjesët e dëmtuara të një ndërtese banimi, shkruan Sky News.

Guvernatori ukrainas, Pavlo Kyrylenko është shprehur se granatimet ruse ishin intensifikuar ndjeshëm.

Ndërkaq, Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar tha se ushtria ruse po kërkonte të rrethonte Bakhmutin duke kapur disa fshatra përreth. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale