Njeriu që luftoi me gjarprin gjigant pësoi lëndime të tmerrshme (FOTO)

11:02 | 4 Tetor 2017

Një burrë është duke u trajtuar në spital pasi fitoi një betejë gati deri në vdekje me një gjarpër gjigant, afër shtatë metra i gjatë.

Robert Nababan thotë se derisa po shkonte në shtëpi nga puna në Indragiri Hulu, në Indonezi, pa se dy këmbësorë ishin bllokuara mes rrugës nga gjarpri, shkruan Mirror, transmeton Klan Kosova.

Nga krevati i tij në spital, 37-vjeçar, tregoi historinë se si ai ishte përpjekur për të luftuar me krijesën masive.

“U përpoqa ta kapja”, tha ai. “Por gjarpri më kapi krahun dhe ne po luftonim për pak sekonda”.

Raportohet se Robert pësoi lëndime të thella në krahun e majtë dhe në dorën e tij. Gjithashtu po vuan nga lodhja.

pay-asiawire_hugepython_02

pay-asiawire_hugepython_03pay-asiawire_hugepython_05

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara