Moska: Hyrja e Maqedonisë në NATO mund të ketë efekte negative për sigurinë rajonale

16:30 | 20 Mars 2018

Ministri i jashtëm i Rusisë ka thënë që pranimi i Maqedonisë në NATO mund të ketë pasoja nëgative për sigurinë në rajon , transmeton arbresh.info.

Kjo deklaratë ka ardhur pas takimit mes zëvendësit të ministrit të jashtëm të Rusisë dhe ambasadorit të Maqedonisë Goce Karajanov.

“Palët ndanë qëndrimet e tyre mbi situatën në rajonin e Ballkanit,” ka thënë ministri i jashtëm rus duke shtuar që pranimi mi Maqedonisë në NATO do te këtë efekt negativ në Ballkan./Arbesh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale