Mesazhi që shkroi Kim Jong-un në takimin historik

22:50 | 27 Prill 2018

Takimi historik mes Koresë Jugore dhe asaj Veriore ka qenë në fokus të të gjithë mediave botërore.

Me buzëqeshje dhe shumë të relaksuar, Kim Jong-un është takuar me Presidentin e Koresë Jugore Moon Jae-in, transmeton portali arbresh.info

Takimi është zhvilluar në zonën e demitarilizimi dhe të pranishme kanë qenë edhe bashkëshortete e të dy liderëve.

Në librin për mysafirët në vendin ku është mbajtur samitit, Kim Jong-un ka shkruar një mesazh.

“Një histori e re fillon tani – në në pikën fillestare të historisë dhe në epokën e paqes”, është mesazhi që ka shkruar lideri koreano veriorë./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara