Google ADS

Luftëtaret kurde “gati për luftë”

16:05 | 3 Shkurt 2018
Arbresh.info

Njoftuan autoritetet e rajonit të Kurdistanit të Irakut për diplomimin e një grupi femrash të ri të luftëtarëve Peshmerga nga Akademia Zakohë në provincen ushtarake të Dohuk 500 km në veri të kryeqytetit iraken Bagdad.

Peshmerga janë ndër grupet me te fuqishme Kurde, transmeton portali arbresh.info.

Dhe ja disa foto të luftëtarëve Peshmerga femra gjate diplomimit./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme