Google ADS

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi

23:41 | 12 Qershor 2024
E.H

Lëkundje të forta sizmike janë shënuar mbrëmjen e sotme në Rodo si dhe në zonën e Akaisë dhe Aitoloakarnanisë, Greqi.

Mediat greke raportojnë se tërmeti në Rodo ishte me magnitudë 4.9 ballë i shkallës rihter, ndërsa në Akai ka qenë me magnitudë 3.8 ballë i shkallës rihter, katër kilometra në perëndim të Nafpaktos, pranë Antirrios.

Nuk raportohet për dëme.

Shpërndaje në rrjete sociale