Lajmi i fundit: “Ne kemi frikë për jetët tona” të dyshuarit e Novichok mohojnë sulmin Skripal në një  intervistë

12:38 | 13 Shtator 2018

Të dy rusët të akuzuar për përpjekje për të vrarë agjentin e dyfishtë Sergei Skripal kanë mohuar në mënyrë të paligjshme çdo përfshirje në sulm në një intervistë të jashtëzakonshme televizive.

Alexander Petrov dhe Ruslan Boshirov, të emëruar nga Scotland Yard si të dyshuarit kryesor, kanë pohuar se nuk kanë njohuri për sulmin nervor të agjentit në Salisbury në mars.

“Kur jeta jote kthehet me kokë poshtë, nuk dini çfarë të bëni dhe ku të shkoni”, tha Boshirov në intervistën ekskluzive për Russian Today.

“Ne kemi frikë të dalim, kemi frikë për veten tonë, jetën dhe jetën e të të dashurve tanë”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara