Google ADS

Kriza në Ukrainë: Rritet ndjeshëm çmimi i arit

23:05 | 11 Shkurt 2022
Trina Galanxhi

Çmimet e arit janë rritur në një nivel prej gati dy muajsh mes shqetësimeve për rritjen e inflacionit dhe përshkallëzimin e tensioneve midis Rusisë dhe Ukrainës.

Paralajmërimet për një konflikt të mundshëm kanë ngritur kërkesën për ar, transmeton portal arbresh.info

“Ari po sheh disa flukse hyrëse të sigurta pasi ne kemi rreziqe gjeopolitike atje dhe shqetësimet rreth ndikimit që do të kenë normat më të larta në rritjen globale,” tha Chris Gaffney, president i tregjeve botërore në TIAA Bank./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale