Kontesha e Wessex tregon gjendjen e Mbretëreshës pas vdekjes së Princit Philip

15:35 | 10 Prill 2021

Mbretëresha “ka qenë shumë mirë ” pas vdekjes së Dukës së Edinburgut, ka thënë Kontesha e Wessex.

Sophie dhe Earl of Wessex vizituan Kështjellën Windsor ndërsa ushtria në shenjë nderi përshëndeti Princin Philip me gjuajtje të armëve mbretërore në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar dhe në anijet luftarake, transmeton arbresh.info

Ato u zhvilluan në qytete duke përfshirë Londrën, Edinburg dhe Cardiff, dhe në Hillsborough Castle në County Down.

Princi Philip, burri i Mbretëreshës Elizabeth II, vdiq të Premten në Kalanë e Windsor. Ai ishte 99 vjeç.

Duka i Jorkut gjithashtu vizitoi kështjellën të Shtunën dhe kuptohet që Princi Charles udhëtoi atje të Premten pasdite./BBC/arbresh.info/

 

Lajmet më të lexuara