Kina synon importin e kimikateve kryesore

11:30 | 14 Shkurt 2018

Kina akuzon SHBA për ‘proteksionizëm të tepruar ‘duke synuar importin e kimikateve kryesore, transmeton arbresh.info.

Tensioni I tregtisë është rritur së tepërmi mes dy vendeve pasi është Trump ka quar akuza në drejtim të qeverisë kineze.

Ministria kineze e Tregtisë në Bejzhing është e shqetësuar rreth çështjes së protektonizmit në të tepërt në produktet e hekurit.

Ministria tha se kishte gjetur hedhjen e importeve të stirenit nga SHBA, Tajvani dhe Koreja e Jugut, në një vendim fillestar gjatë një hetimi tregtar të vazhdueshëm në importin kimik./Arbersh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara