Kim Jong-un bashkë me gruan vizituan një fabrikë të kozmetikës

20:30 | 29 Tetor 2017

Lideri i Koresë Veriore, Kim Jong-un i është larguar për pak momente konfrontimit me SHBA-të dhe aleatët e saj për të vizituar një fabrikë të kozmetikës në Phenian.

Në shoqërinë e gruas së tij, Ri Sol-ju, ai vizitoi fabrikën e rinovuar nga anëtarët e lartë të partisë, transmeton portali arbresh.info

I njejti vend është vizituar edhe para 14 vitesh nga Kim Jong-il.

Vizita është transmetuar në mediat shtetërore dhe ndodhi një ditë pasi sekretari amerikan i mbrojtje, Jim Mattis, tha se vendi i tij “s’do të pranonte kurrë” një Kore Veriore të armatosur me armë bërthamore.

Kim Jong-un ka lavdëruar punën në fabrikë dhe produktet i ka quajtur të “cilësisë së lartë”. /arbresh.info/

_98526119_nkafpgetty _98526121_nkkcnaafpgetty _98526123_nkreuters _98526125_nkkcnaafpgetty

 

 

Lajmet më të lexuara