Keqësohet gjendja e ish-presidentit Bush, ditë pas vdekjes së gruas së tij

08:25 | 24 Prill 2018

Keqësohet gjendja e ish-presidentit Bush, ditë pas vdekjes së gruas së tij

Ish-presidenti George HW Bush është shtruar në spital ditë pas funeralit të gruas së tij Barbara Bush, transmeton arbresh.info.

“Presidenti Bush është shtruar në spitalin Metodis në Houston gjatë këtij mëngjesi pas një infektimi që ka kaluar edhe në gjak” ka thënë zëdhënësi I familjes Bush Jim McGrath.

“Ai ka reaguar ndaj trajtimit dhe do të bëhet më mirë” ka shtuar Jim McGrath.

Ish-presidenti 93-vjecar ka vite që endet me karrige me rrote dhe është duke luftuar me një gjendje të rrallë shëndetësore.

Sipas zëdhënësit të familjes gjendje e ish-presidentit është keqësuar si pasojë “zemrës së thyer”/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara