Ish-pornostarja e padit Donald Trump për shpifje

22:40 | 30 Prill 2018

Avokati i aktores pornografike Stormy Daniel ka paraqitur një pasi për shpifje kundër Presidentit Donald Trump.

Gruaja në fjalë pretention se ajo dhe Trump kishin një aferë seksuale para 12 vitesh, transmeton portali arbresh.info

Daniels, në letrat e paraqitura në gjykatën federale në Nju Jork, pretendon se Trump ka shpifur mbi të gjithë situatën.

“Deklarata e Trump është e rreme dhe shpifëse”, thuhet në padi. “Trump përdori publikun e tij kombëtar dhe ndërkombëtar të miliona njerëzve për të bërë një deklaratë te rreme”.

Trump ka më shumë se 50 milionë ndjekës në mediat sociale./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale