Ish-mbretëresha holandeze Beatrix rezulton pozitive me Covid-19

00:24 | 5 Dhjetor 2021

Ish-mbretëresha holandeze Beatrix, 83 vjeç, ka rezultuar pozitive me koronavirus, ka deklaruar shërbimi mbretëror i informacionit.

Princesha Beatrix, siç njihet që nga abdikimi i saj në vitin 2013, u testua pasi kishte “simptome të lehta të ftohjes”, thuhet në deklaratë, transmeton portal arbresh.info

“Princesha është në shtëpi në izolim dhe u përmbahet rregullave të jetës për njerëzit që kanë rezultuar pozitivë”, thuhet tutje në deklaratë.

Holanda ka përjetuar një valë rekord të infektimeve me koronavirus, ndërsa sistemi i kujdesit shëndetësor është në gjende të rënduar për shkak të shtimit të pacientëve./Reuters/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara