“Irani gati t’i jap një shuplakë fytyrës SHBA-ve”

22:44 | 22 Shkurt 2017

Komandanti i forcave elitare të gardës revolucionare, Gjenerali Mohammad Pakpou, ka thënë që ‘SHBA-të duhet të bëhen gati për një shuplakë në fytyrë, nëse ata nënvlerësojnë aftësitë mbrojtëse të Iranit’.

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka deklaruar se do të marrë masa të ashpëra ndaj qeverisë në Iran, pas testimit të raketave balistike me 29 janar, transmeton portali arbresh.info.

“Armiku ynë nuk duhet të keqkuptohet me deklarata e tij, por nëse vazhdon dhe bën ndonjë gabim, atëherë do të marrë një shuplakë në fytyrë”, ka thënë Pakpour./Arbresh.info

Lajmet më të lexuara