Gjuajtje me armë në Kështjellën e Cardiffit për nder të Princit Philip

13:14 | 10 Prill 2021

Gjuajtjet me armë në kujtim të Dukës së Edinburgut kanë filluar në të gjithë Mbretërinë e Bashkuar, në Gjibraltar dhe nga anijet luftarake në det.

Ata kanë qëlluar nga kazermat në Woolwich, baza e trupës së mbretit, artileria Royal Horse, transmeton arbresh.info

Ushtria Britanike po përdor armët fushore të Luftës Botërore Një epokë QF 13-pounder të përdorura në kurorëzim si dhe për të shënuar martesën e Mbretëreshës dhe Princit Philip./bbc/arbresh.info/


Lajmet më të lexuara