Google ADS

Elon Musk dërgon panele diellore në Ukrainë

15:29 | 29 Prill 2022

Miliarderi Elon Musk i ka dhuruar Ukrainës panele diellore nga kompania e tij Tesla. Panelet do të shkojnë për t’u siguruar furnizim me energji elektrike godinave ku jepet kujdes shëndetësor pranë Kievit.

Qeveria e Ukrainës bëri të ditur se panelet diellore i mori ditën e sotme ndërsa shtoi se do të përdoren në qendrat e kujdesit mjekësor në Irpin dhe Borodyanka.

Në këto qendra kanë mbërritur furnizime me produkte mjekësore nga Spanja dhe Belgjika./abcnews.al/

Shpërndaje në rrjete sociale