Bosnja raporton 73 të vdekur nga COVID-19

18:34 | 22 Mars 2021

Në Bosnjë dhe Hercegovinë, 73 njerëz kanë vdekur shkaku i coronavirusit.

Në Federatën e BH-së, 57 njerëz vdiqën gjersa në Republikën Serbe 16 pacientë.

Në 24 orët e fundit, 818 të infektuar rishtas nga një total prej 3,169 personash të testuar u konfirmuan në Bosnje.

Rastet e reja janë regjistruar në të gjitha kantonet në Federatën e BH-së, raporton klix.ba.

Ndryshe, Bosnja deri më tani ka regjistruar 151 mijë persona ndërsa 5773 kanë vdekur.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara