Biden telefonon familjen e George Floyd pas vendimit

00:17 | 21 Prill 2021

Presidenti amerikan, Joe Biden dhe zv.Presidentja Kamala Harris kanë biseduar në telefon me familjen e George Floyd menjëherë pasi polici që vrau atë u shpall fajtor.

Derek Chauvin është shpallur fajtor për të gjitha akuzat, transmeton portal arbresh.info

Video e thirrjes telefonike ishte postuar në Tëitter nga avokati i familjes Floyd, Ben Crump.

Vrasja e George Floyd ka nxitur protesta të mëdha në SHBA./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale