Google ADS

25 të vdekur nga reshjet e borës në Afganistan

17:34 | 19 Shkurt 2017
Arbresh.info

Rreth 25 persona kanë vdekur nga ortekët e borës që mbuloi Afganistanin verior.

Sipas Drejtorit të Departamentit të Sigurisë në krahinën veriore Faryab, Ammanullah Zafar, tha se qarku Kohistan ishte goditur më rëndë, transmeton arbresh.info.

Ai shtoi se janë duke u bërë përpjekje të mëdha për të shpëtuar jetët e banorëve të kësaj zone, veçanërisht të udhëtarëve të cilët kanë mbetur të bllokuar në rrugët rajonale, si dhe të personave të bllokuar në zonat malore.

Ndërsa gjatë ditëve të kaluara më shumë se 100 persona humbën jetën./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale