​Ahtisaari po shërohet nga coronavirusi

14:58 | 14 Prill 2020

Ish-presidenti finlandez dhe fituesi i Çmimit Nobel për Paqen, Martti Ahtisaari, 83-vjear, po shërohet nga sëmundja Covid-19.

“Presidenti Martti Ahtisaari dhe gruaja e tij, Iva Ahtisaari, ishin koronavirus negativ në provën e fundit dhe vazhdojnë të shërohen nga sëmundja,” thuhet në një deklaratë zyrtare

Sipas të dhënave më të fundit, 3064 raste të coronavirusit dhe 59 të vdekur janë konfirmuar në Finlandë.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara