Shqiptarët i vërsulen Mogherinit në Facebook: Ku janë të drejtat tona?

00:16 | 16 Dhjetor 2018

Në 70 vjetorin e miratimit të “Deklaratës Univerzale për të Drejtat e Njeriut”, Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini ka publikuar një postim në rrjetin social Facebook duke thënë se ky hap e bashkoi botën pas tragjedisë më të madhe në historinë njerëzore.

Më tej ajo tha se Bashkimi Evropian është duke mbështetur shoqërinë civile, kundër ngacmimeve dhe kërcënimeve njofton Klan Kosova.

Pas këtij postimi të Mogherinit vërshuan komentet e shqiptarëve duke i thënë “FUQIA E  TË DREJTAVE TË NJERIUT”. Por ku janë të drejtat e njeriut për #Kosovën?, këto komente ishin në gjuhën angleze “HUMANRIGHTSPOËER. But ëhere are human rights for #KOSOVO?”.

Këtu komentoi po ashtu edhe deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara