Kolona të gjata në Merdare, deri në katër orë pritje

18:59 | 26 Korrik 2019

Kolona të gjata pritje janë krijuar në pikë kufitare në Merdar.

Mërgimtarët po detyrohen të presin tri deri në katër orë për të hyrë në Kosovë.

Qendra Kombëtare për Menaxhimin Kufitar ka treguar se në Merdare duhet pritur 3-4 orë për të hyrë në Kosovë, ndërsa 4-5 orë për të dal nga Kosova.

Situatë tjetër është tek Dheu i Bardhë. Atje pritjet janë 15 deri 20 minuta.

Kufiri #Merdare : pritja është 3 deri 4 orë për të hyrë në #Kosovë dhe 4 deri 5 orë për të dalur. #Mirësevini #RrugëTëMbarë https://t.co/QCoTMUB5XL

Publiée par Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar sur Vendredi 26 juillet 2019

Kufiri #DheuiBardhë: pritja është 15 deri 20 minuta për të dalur nga #Kosova. #RrugëTëMbarë https://t.co/sG49NOerSa

Publiée par Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar sur Vendredi 26 juillet 2019

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara