Dy të vdekur dhe 1,793 raste të reja me COVID-19  

12:07 | 20 Korrik 2022

Dy persona kanë vdekur si pasojë e Covid 19 në 24 orët e fundit në vendin tonë, raporton Ministria e Shëndetësisë.

Sipas raportit 24 orësh, 1793 raste të reja me coronavirus janë zbuluar pozitiv në 24 orët e fundit, shkruan arbresh.info.

Ndërsa, 263 persona janë vaksinuar në 24 orët e fundit. 174 persona janë shëruar nga coronavirusi.

8 mijë e 35 raste aktive me Covid 19 në Kosovë. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale