Mitrovica shkruan historinë, kualifikohet në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve

19:37 | 13 Gusht 2019

Vashat e Mitrovicës kanë shkruar historinë me fitoren e regjistruar pasditen e sotme (e martë).

Kampionet e Kosovës kanë arritur të kualifikohen në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve pas përfundimit si lidere të Grupit 2 në rrethin e parë kualifikues duke siguruar tri fitore nga tri ndeshjet e zhvilluara, shkruan portali arbresh.info.

Publiée par KFF Mitrovica sur Mardi 13 août 2019

Me fitoren sonte me rezultat 1 me 0 ndaj kampiones nga Mali i Zi , Breznica Pljevlje, vashat tona kanë shkruar një faqe të re në historinë e futbollit tonë.

Ishte Kaltrina Biqkaj që i dhuroi fitoren skuadrës së tij me golin e shënuar në minutën e fundit të kohës së rregullt nga pika e bardhë.

Kjo është hera e parë që Kosova do të marrë pjesë në rrethin e dytë të Ligës së Kampionëve në konkurrencën e femrave, ku do të jenë të përfshira 32 ekipe.

Shorti për këtë rreth tërhiqet më 16 gusht në Nion, ndërsa ndeshjet do të zhvillohem më 11/12 dhe me 25/26 shtator./arbresh.info/

Ka përfunduar ndeshja KFF MITROVICA 1:0 FK BREZNICASkuadra jonë ka shkruajtur Historin duke u kualifikuar në Roundin e 32 skuadrave më të mira në Ligën e Kampionëve

Publiée par KFF Mitrovica sur Mardi 13 août 2019

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara