Vazhdon të rritet numri i të infektuarve në Rusi, numri i viktimave arrin rreth 4 mijë

11:36 | 29 Maj 2020

Rusia ka raportuar 232 viktima të reja nga koronavirusi vetëm gjatë 24 orëve të fundit duke rritur numrin e përgjithshëm të viktimave në 4,374 të vdekur.

Arbresh.info transmeton se numri i të infektuarve ka arritur në 387,623 të infektuar pasi janë shtuar 8,572 raste të reja brenda 24 orëve.

Rusia renditet e treta në botë për nga numri i të infektuarve, në vendin e parë janë SHBA-të dhe Brazili./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara