Radoniqi për raportin operacional të zgjedhjeve: Nuk po kuptoj kurgjo, por nuk jam kundër

14:47 | 17 Qershor 2021

Kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, Kreshnik Radoniqi, thotë se nuk ka kuptuar planin operacional të sekretariatit në lidhje me zgjedhjet lokale.

“Nuk po e kuptoj, por nuk jam kurgjo kundër”, është shprehur Radoniqi.

Anëtari, Alim Rama, tha se tërheqja e shortit do të jetë 8 shtator.

“Fushatat fillojnë me 16 shtator deri më 15 tetor, operacioni i vetëm përmes postës fillon më 10 korrik dhe përfundon më 20 gusht, periudha e votimit 14 shtator deri më 15 tetor”, tha ai./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara