Lajçak për takimin Kurti-Vuçiq: Nuk ishte takim i lehtë, por e rëndësishme që ndodhi

13:27 | 15 Qershor 2021

Përfaqësuesi Special i BE-së, Miroslav Lajçak, ka folur për takimin në mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit Aleksandër Vuçiq.

“Nuk ishte takim i lehtë, por ishte i rëndësishëm që ndodhi. Të dy liderët i dhanë qëndrimet e tyre se çka duan nga dialogu. Ajo çka është e rëndësishme për BE-në është se të dy liderët konfirmuan se s’ka rrugë tjetër, përveç normalizmit në mes Kosovës dhe Serbisë”,

Ai tha se takimi, që për Kurtin ishte i pari, nuk ishte i lehtë, por se ka rëndësi që ndodhi./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara