Motorola rezistent ndaj ujit, pluhurit dhe gërvishjeve me një çmim tejet të lirë

15:56 | 21 Qershor 2021

Motorola së fundmi lancoi telefonin Moto G30, i cili pritet të arrijë shitje të mëdha për çmimin e tij të lirë krahasuar me specifikimet e tij të përparuara.

Telefoni ka një strukturë rezistente ndaj ujit dhe pluhurit, e mbrojtur nga një shtresë xhami anti-goditje dhe rezistente ndaj gërvishtjeve, dimensionet e kësaj strukture (165,2 / 75,7 / 9,1) mm dhe pesha e tij është 200g.

Motorola e pajisi atë me një ekran 6.5 inç IPS LCD, dimensionet e tij janë “20: 9”, rezolucioni i ekranit të tij është (1600/720) piksel dhe frekuenca e tij është e barabartë me 90 herc.

Performanca e shkëlqyeshme e këtij telefoni përfshin një procesor okta-bërthamë Qualcomm Snapdragon 662, procesor grafik Adreno 610, 4 GB RAM dhe 128 GB memorie të brendshme të zgjerueshme përmes kartave microSDXC.

Pavarësisht nga çmimi i tij konkurues, i cili nuk i kalon 180 euro, ky telefon është i pajisur edhe me një aparat fotografik bazë me lente me një rezolucion prej (64 + 8 + 2 + 2) megapiksel, dhe një kamera të përparme 13 megapiksel që punon me fytyrën teknologjike të njohjes.

Motorola i siguroi asaj një marrës sinjali radio FM, një skaner të gjurmëve të gishtave, një portë kufjesh 3.5 mm, një port USB Type-C 2.0, dy porte celulare SIM dhe sisteme pozicionimi satelitor, si dhe një bateri 5000 mAh që punon me një 20 – ngarkues i shpejtë watt. l.k/abcnews.al/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara