Brave Browser deri tri herë më i shpejtë se Chrome dhe Firefox

19:25 | 7 Gusht 2019

Ka vetëm disa muaj që është në funksion Brave Browser, ndrësa po tregon se është shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Shfletuesi që bllokon reklamat dhe nuk mbanë të dhëna rreth kërkimeve, është testuar nga kompani të ndryshme në mënyrë të pavarur dhe ka dhënë rezultate shumë të mira.

Fox News ka bërë një studim dhe ka gjetur se Brave është për një herë e gjysmë më i shpejtë se Chrome dhe Firefox, në kërkimin e materialit të njëjtë. Me të njëjtit shfletues, CBSNews konsideron se Brave është dy herë më i shpejtë, derisa CNN pretendon se është tri herë më i shpejtë.

Në Brave Browser mund të bëhen kërkime falas, mirëpo në të ardhmen, kompania konsideron të bëhet një përshtatje e kërkimeve në bazë të klientit, në këmbimin të një pagese. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara