Zyrtare: FC Feronikeli nënshkruan me mesfushorin malazez, Marko Milickovic

18:14 | 28 Korrik 2020

FC Feronikeli fillon vazhdën e nënshkrimeve për sezonin e ri.

Gjatë ditës së sotme, mesfushori malazez Marko Milickovic ka nënshkruar kontratë me klubin e Feronikelit, duke u bërë pjesë e familjes gjelbër e bardhë.

Milickovic është mesfushor ofanziv tejet i lëvizshëm dhe njihet për precizitetin e lartë në goditjet jashtë zonës.

Milickovic është i lindur më 31 mars 1998 dhe ka qenë pjesë e OFK Titograd. Gjithashtu, Marko ka edhe paraqitje internacionale për Malin e Zi.

Mesfushori malazez ka qenë pjesë edhe e Mladost dhe Otrant-Olympic.

Nënshkrimi me Milickovic është vetëm fillimi i nënshkrimeve të reja në klub.

Kujtojmë që FC Feronikeli kthehet në stërvitje me 10 gusht, pasi aktualisht skuadra është në pushim./arbresh.info.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara