Google ADS

Wilshere i hapur për transferim në Serie A

23:55 | 25 Mars 2017
Arbresh Info

Mesfushori i Anglisë, Jack Wilshere thuhet se është duke planifikuar transferimin gjatë verës në Serie A ku Milan është favorit para AS Romas.

Lojtari i Arsenalit ka qenë shumë afër transferimit te liga italiane vitin e kaluar, por zgjodhi më parë huazimin nga Bournemouth, transmeton portali arbresh.info.

Megjithatë, Wilshere ka ndryshuar mendjen e tij dhe tani është i hapur për transferim larg nga Premierë Ligë. Përveç kësaj, Davdi Beckham thuhet se ka këshilluar futbollistin të transferohet te Milani.

Roma është një tjetër opsion për yllin e “Topçinjve” derisa edhe Benfica, Crystal Palace dhe Watford mësohet se janë të interesuar gjithashtu./arbresh.info