Werder Bremen i Rashicës pëson humbje në minutat shtesë nga Paderborn

19:56 | 8 Dhjetor 2019

Werder Bremen është mposhtur nga Paderborn me rezultat të ngushtë 0 – 1, në kuadër të Bundesligës.

Titullar që nga fillimi i ndeshjes ishte sulmuesi kosovar Milot Rashica, i cili ishte në formë te shkëlqyer, por nuk arriti të gjejë rrugën drejt golit, transmeton portali arbresh.info.

Ndërsa mysafirët gjetën rrugën drejt golit në minutat shtesë të pjesës së dytë përmes Sven Michel (90+3).

Rashica këtë sezon ka shënuar tetë gola dhe ka kontribuar edhe me tri asistime në kampionatin gjerman.

Për momentin Bremen është në vendin 13-të në tabelë me 15 pikë./arbresh.info.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara