Watzke: Sancho po shkëlqen pa presionin e transferimit

14:53 | 22 Shkurt 2021

Anësori më në fund ka filluar të ri-gjejë formën e tij më të mirë pas një saga transferimi verën e kaluar që e pa atë të lidhur me Manchester United

Jadon Sancho po shkëlqen pa presionin e bisedave për transfer që e rëndojnë atë, sipas CEO të Borussia Dortmund Hans-Joachim Watzke, shkruan Goal.

Sancho pati një fillim të ngadaltë të sezonës 2020-21 pasi u lidh shumë me një lëvizje në Manchester United verën e kaluar, por ka filluar të kthehet në më të mirën e tij që nga fundi i vitit.

Përfaqësuesi i Anglisë shënoi golin e tij të 10-të të sezonit në një fitore 4-0 ndaj Schalkes të shtunën, dhe gjithashtu asistoi një gol të Erling Haaland, me Watzke të lumtur që e pa atë duke treguar përsëri “cilësinë e tij të pabesueshme” pas një periudhe testimi, transmeton arbresh.info.

Watzke i tha Sport 1: “Jadon po kalon me të vërtetë mirë për momentin, ai është kthyer. Por kjo ishte vetëm çështje kohe. Të gjitha bisedat e transferimit në verë janë harruar tashmë.

“Edin [Terziç] bisedoi me të shumë. Jadon ka treguar përsëri në javët e fundit se çfarë cilësie të jashtëzakonshme ka. Ne jemi shumë të lumtur që ai po luan për ne.”

Sanços i kanë mbetur edhe dy vjet në kontratën e tij aktuale në Dortmund, dhe megjithëse spekulimet mbi të ardhmen e tij janë shuar në muajt e fundit, thashethemet për një kalim të mundshëm në Old Trafford vazhdojnë.

Qëndrimi i BVB për vlerësimin e tyre prej 100 milion £ (141 milion dollarë) për lojtarin i largoi Djajtë e Kuq vitin e kaluar, por është raportuar se gjigantët gjermanë mund të ulin çmimin e tyre kur tregu të hapet përsëri në mes të pasigurisë financiare të shkaktuar nga kriza e koronavirusit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara