Shqipëria triumfon në “Elbasan Arena” ndaj Hungarisë

19:58 | 5 Shtator 2021

Kombëtarja e Shqipërisë ka mposhtur atë të Hungarisë, në kuadër të kualifikimeve për Kupën e Botës.

“Kuq e Zinjtë” fituan me rezultat minimal 1 – 0.

Raste të mira kishin dy skuadrat gjatë tërë takimit, por që nuk u finalizuan deri në momentet e fundit.

Pjesa e parë përfundoi siç nisi, sepse asnjëra skuadër nuk e gjeti rrugën drejtë golit.

Një rast i dyshimtë ishte në pjesën e parë, kur arbitri nuk akordoi penallti pavarësisht që Bekim Balaj u faullua në zonën e 16-metërshit.

Ndërsa, Hungaria provoi disa herë përmes Szobozlai, goditjet e të cilit ndaleshin nga Etrit Berisha.

Ishte i inkuadruari Armando Broja që pranoi një top dhe nga një distancë e largët arriti të realizoi (87′) – VIDEO.

Ky gol ishte i mjaftueshëm që Shqipëria të arkëtoi pikët e plota në “Elbasan Arena”.

Pas kësaj fitore, Shqipëria renditët e dyta me 9 pikë në pesë takime, derisa Hungaria renditët e katërta me 7 pikë në po aq ndeshje.

Foto:Lulzim Demaj

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara