Van Persie zbulon detaje interesante – ishte afër kalimit tek Anderlecht

15:55 | 25 Janar 2020

Robin van Persie ka zbuluar disa detaje mjaft interesante nga viti i kaluar.

Ish anëtari i Arsenal e Manchester United, ka bërë të ditur se ishte shumë afër që t’i bashkohej skuadrës së Anderlecht.

Ishte Vincent Kompany ai që u largua nga Man City dhe u nis për një aventurë të re, e që ishte afër ta bindte Van Persien të shkonte me të.

Këto detaje i ka bërë të ditur vet Van Persie, gjatë një interviste.

“Kompany më telefonoi. Ai ishte i bindur se unë mund ta ndihmoja atë tek Anderlechti” ka thënë Van Persie.

“E pash si një kompliment të mirë që ai më dha, por unë e dija se nuk duhet të filloja të luaja më” ka shtuar ikona holandeze.

Van Persie padyshim do të mbetet si një nga sulmuesit më të mirë që kanë luajtur në Premierligë.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara