UEFA ‘dënon’ organizimin në stadiumin e ndeshjes Maqedoni – Shqipëri (FOTO)

16:14 | 20 Korrik 2017

UEFA ka dënuar Vardarin për organizimin e keq dhe incidentet në stadiumin në Strumnicë, ku do të zhvillohet ndeshja Maqedoni – Shqipëri.

Vardari u takua me Malmon në Strumnicë sepse UEFA deshi ta ruajë fushën Filipi 2 në Shkup për Superkupën e Evropës mes Real Madridit dhe Manchester United.

Por, delegati ka vërëjtur se tifozët e Vardarit kanë hedhur mjete të forta në fushë, kanë bërë thirrje ofenduese dhe kanë përdorur mjeke piroteknike, shkraun lajmi.net.

Por, Vardari do ta luajë edhe ndeshjen e ardhshme ndaj Copehnagen në Strumnicë – ku është caktuar të zhvillohet dueli mes Maqedonisë dhe Shqipërisë – sepse Filipi 2 do të rezervohet për takimin mes fituesit të Ligës së Kampionëve dhe Europa League.

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara