Tre të infektuar me Covid-19 në botën e futbollit në Shqipëri, flet Armand Duka

14:47 | 11 Prill 2020

Deri tani në botën e futbollit shqiptar janë tre personat e prekur nga koronavirusi.

Lajmin e konfirmoi presidenti i FSH-së, Armand Duka, gjatë një interviste për gazetarin Nertil Agalliu në emisionin “Në fokus”, në TvT.

Duka nuk dha detaje në lidhje me identitetin e të prekurve, por shtoi se dy prej tyre e kanë kaluar, janë në gjendje të mirë dhe kanë rezultuar pozitiv. Ndërsa i treti vijon të përballet me epideminë.

Duka pranoi se siç është raportuar së fundmi, Florian Riza është njëri prej futbollistëve që e ka kaluar virusin dhe rezulton i shëruar.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara