Tottenham refuzon ta shes Kane te United

22:00 | 31 Maj 2023

Tottenham do të refuzojë çdo ofertë nga Manchester United për Harry Kane këtë verë.

Spurs nuk kanë asnjë interes të shesin sulmuesin e tyre te një prej rivalëve të Premier League, sipas Evening Standard.

Në vend të kësaj, klubi mund të mbajë 29-vjeçarin dhe të rrezikojë ta humbasë atë falas kur kontrata e tij të përfundojë në verën e 2024.

United janë në treg për një qendërsulmues të ri dhe raportohet se e kanë bërë Kane objektivin e tyre kryesor.

Javën e kaluar u pretendua se “Djajtë e Kuq” po përgatiteshin të dilnin në fillim me një ofertë të lartë.

Megjithatë, Kane la të kuptohet pas ndeshjes së fundit të sezonit në Premier League se ai mund të qëndrojë në Tottenham për një vit tjetër, duke këmbëngulur se ata duhet të bëjnë shumë më mirë në sezonin 2023-24.

“Ka qenë një sezon zhgënjyes. Ne nuk mund ta lëmë këtë të fitojë pluhur mbi këtë. Shumë për të punuar. Na është dashur të tregojmë luftë në disa momente. Një klub i kësaj madhësie nuk duhet të përfundojë i teti dhe na duhet të largohemi të shijojmë një pushim dhe të shohim se si mund të përmirësohemi.”

Sulmuesi me gjasë do të jetë objekt ofertash nga United dhe klube të tjera, por ende nuk dihet se ku do ta kalojë sezonin e ardhshëm./Arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme