Suedia në epërsi

16:39 | 18 Qershor 2021

Në minutën e 77-të është akorduar një penallti për Kombëtaren e Suedisë.

Shkaku i akordimit ishte një gabim në mbrojtje nga ana e sllovakëve.

Penaltinë e shënojë Emir Forsberg, duke e vënë Kombëtaren e tij  në  epërsi me rezultat 1-0.

Suedia dhe Sllovakia gjenden në Grupin E, bashkë me Poloninë dhe Spanjën./arbresh.info/

 

 

 

 

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara