Suarez: Duhet të hakmerremi ndaj Real Madridit

08:48 | 3 Mars 2021

Luis Suarez e ka bërë të qartë se Atletico Madrid do të kërkojë hakmarrje në derbin kundër Real Madridit të dielën për humbjen e tyre 2-0 ndaj Los Blancos në dhjetor.

Ish-sulmuesi i Barcelonës shpjegoi se të gjithë lojtarët e Atleticos presin me padurim të përballen me ekipin e Zinedine Zidanes në “Estadio Wanda Metropolitano”.

“Të gjitha ndeshjet kundër Real Madridit janë të veçanta, ato janë ato që ju doni të luani dhe të demonstroni [çfarë mund të bëni]”, ka thënë Suarez në një intervistë për LaLiga.

“Shumë lojtarë vlerësohen për performancat e tyre në këto lloj lojërash. Ata janë lojëra [ju dëshironi] për të luajtur. Ne duhet të hakmerremi për ndeshjen e parë dhe të jemi në gjendje të tregojmë se duam të qëndrojmë në krye të ligës”.

Suarez vazhdoi të thyejë virtytet që e kanë ndihmuar atë të bëhet golashënuesi më i mirë i Atletico Madrid këtë sezon në të gjitha garat.

“Mënyra ime e të qenit ka qenë gjithmonë të jem ky konkurrues”, shtoi Suarez .

“Unë gjithmonë dua të tregoj [çfarë mund të bëj], të përmirësohem, të tregoj se mund të kapërcej pengesën tjetër që ata më vendosin”.

“Unë kam qenë gjithmonë kokëfortë dhe jam në një klub ku shumë njerëz besojnë se është e vështirë të shënosh shumë gola, por me cilësinë e lojtarëve përreth meje, bëhet e lehtë”.

Ish-sulmuesi i Barcelonës gjithashtu ka zbuluar se qëllimi i tij ka qenë të drejtojë Atleticon në trofeun e tyre të parë La Liga që nga viti 2014. /Telegrafi/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara