Google ADS

Sot vendoset titulli në F1 – Verstappen për të parin, Hamilton për historinë

08:27 | 12 Dhjetor 2021

Gara e vitit do të zhvillohet sot në Formula 1.

Në Abu Dhabi zhvillohet Grand Prix i fundit për këtë vit në Formula 1, shkruan lajmi.net

Titulli i kampionit vendoset në këtë garë, me Max Verstappen dhe Lewis Hamilton që futen në garë me pikët e barabarta.

Piloti i Red Bull niset në Pole Position dhe synon titullin e tij të parë në karrierën në F1.

Hamilton niset nga pozita e dytë, duke ndjekur kështu titullin e tetë të kampionit.

Gara e Abu Dhabi fillon në ora 14:00 sipas orës sonë lokale dhe mund ta ndiqni në ArtSport.

Shpërndaje në rrjete sociale