Google ADS

Sot luhet finalja e Superkupës së Kosovës në kategorinë e femrave

14:03 | 4 Tetor 2023

KBF Bashkimi dhe KBF Prishtina sot do të luajnë finalen e Superkupës.

Ndeshja fillon nga ora 17:00 dhe luhet në palestrën “Sezai Surroi”, në qytetin e Prizrenit aty ku po mbahet ky event, shkruan Arbresh.info.

Vashat e Bashkimit ka arritur të triumfojnë ndaj skuadrës mitrovicase Trepça për t’u kualifikuar në finale ndërsa Prishtina ka mposhtur Penzën.

Kampionë në fuqi e Superkupës së Kosovës në kategorinë e femrave është pikërisht ekipi nikoqir i KBF Bashkimit./Arbresh.info/