Google ADS

Skuadra braziliane ia vështirëson punët Barcelonës, përgatit super-ofertë për Cavanin

22:07 | 26 Dhjetor 2021
.

Përveç Ferran Torres, Barcelona synon të firmosë edhe me Edinson Cavanin në merkaton e dimrit, por konkurenca për El Matador është e madhe dhe për blaugranat nuk do të jetë e thjeshtë firma me uruguianin i cili me shumë gjasa do të largohet nga Manchester United në merkaton e ardhshme.

Mungesa e hapësirave sidomos pas mbrritjes së Ronaldos po detyron Cavanin të ndërrojë skuadër në merkaton e dimrit dhe përveç Barcelonës për bomberin amerikano-jugor po shtyn fuqishëm edhe skuadra braziliane e Corinthians që i ka vendosur në tryezë një ofertë shumë më të lartë se Barcelona, në aspektin ekonomik Cavanit

Ai është i tunduar nga ideja për të luajtur në Brazil dhe për të lenë shenjë në një kampionat ku nuk ka luajtur më parë. /SS/