Sigal Prishtina sonte përballë Legias së Polonisë

10:16 | 17 Shtator 2019

Klubi më i trofeshëm në Kosovë, Sigal Prishtina sonte (e martë) zhvillon ndeshjen e parë  në rrethin e parë të Ligës së Kampionëve në Basketboll.

Kundërshtari i parë do të jetë Legia Warszawa, dhe nuk pritet të jetë një lojë e lehtë për bardhekaltrit, shkrua portali arbresh.info.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 20.00 në palestrën e Pallatit të Rinisë në Prishtinë, kurse ajo e kthimit do të mbahet me 20 shtator në Poloni.

Nga Prishtina është premtuar se do të jepet maksimumi dhe se nuk do të dorëzohen.

Nëse skuadra e Prishtinës e kalon Legian e Varshavës, atëherë do të ballafaqohet me skuadrën ruse, Nizhny Novgorod./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale