Shumë skuadra të interesuara për të, Depay zbulon të ardhmen e tij

08:43 | 7 Janar 2021

Ylli i Lyon, Memphis Depay tha se ai mund ta përfundojë sezonin me gjigantët e Ligue 1, pasi u lidh me një kalim tek Barcelona në këtë merkato.Depay shënoi dy herë në fitoren 3-2 të Lyon ndaj Lens të mërkurën.

Ndërsa ai është i lidhur me një lëvizje në merkato, Depay tha se ai ende mund të përfundojë sezonin me Lyon në vend që të largohet këtë muaj.

“Unë jam i lumtur këtu. Ne kemi një ekip të shkëlqyeshëm, më pëlqen shumë presidenti, do të shohim se çfarë do të ndodhë,” tha ai për Canal +“Presidenti dhe unë e dimë se çfarë ndodhi në katër sezonet e fundit. Le të vazhdojmë dhe të shijojmë praninë time. Unë mund të jem këtu deri në fund të sezonit. Le të përqendrohemi në ndeshjen e së shtunës, le të jemi të lumtur, kemi një ekip të shkëlqyeshëm”, përfundoi ai./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara