Google ADS

Rrëzohet me biçikletë, futbollisti çek humb Euro 2024

18:13 | 9 Qershor 2024
D.H

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë.

Mesfushori 25-vjeçar, në pronësi të Tëentes në Eredivisie, pësoi një lëndim në gju si pasojë e rrëzimit nga biçikleta.

Ky lëndim ka bërë që lojtarit çek t’ia pamundësoj pjesëmarrjen me Çekinë në Evropianin e Gjermanisë.

Çekia, ka qenë kundërshtar i Shqipërisë, ku kuqezinjtë i morën katër pikë në kampanjën kualifikuese për këtë Euro, ndodhet në grupin F, së bashku me Portugalinë, Gjeorgjinë dhe Turqinë.

Duelin e parë, ekipi i drejtuar nga Ivan Hasek do ta luajë me datën 18 qershor ndaj Portugalisë së Cristiano Ronaldos.