Google ADS

Rregullat e reja të penalltisë, ironizon Maignan: Nga 2026 portierët do qëndrojnë me shpinë

12:13 | 26 Mars 2023

Mike Mignan i përgjigjet me ironi miratimit nga IFAB të rregullores së re për goditjet e penalltisë me portierin që nuk do të duhet më të shpërqendrojë kundërshtarin duke lëvizur dhe prekur shtyllat apo traversën.

Portieri i Milanit ka postuar në profilin e tij në “Twitter” me ironi që portieri duhet të kthehet edhe me shpinë.

“Rregulli i ri i IFAB për penalltitë në vitin 2026, portierët do të duhet të kthehen me shpinë në momentin e gjuajtjes”-shprehet francezi.

Të ngjashme